Sabiedrības un citu cilvēku viedoklis cilvēkiem ir ļoti svarīgs un tas ir tāpēc, ka mēs evolūcijas ceļā esam iemācījušies iejusties starp citiem cilvēkiem un darīt tā pat, kā citi, lai kopīgi spētu viens otram palīdzēt nodrošināt gan pārtiku gan pajumti, kā arī drošību. Bet ir pagājis ļoti daudz laiks kopš tiem laikiem, kad iejušanās sabiedrībā bija tik svarīga un mūsdienās, ja tu pats spēj nodrošināt sevi ar naudu tad ar to tev arī ir iesējams nodrošināt sev gan drošību gan ēdienu gan pajumti un vairs nav vajadzīgs tik stipri paļauties uz sociālajām normām. Tieši tāpēc arī parasti dažādi domu līderi mūsu sabiedrībā ir tie cilvēki kuri nevis klausa un dara tieši tāpat, kā dara visi apkārtējie cilvēki bet gan tie, kas domā paši par sevi un pamatā dara tieši pretēji šim pūlim.

Viens no visspilgtākajiem piemēriem, kāpēc nevajadzētu akli sekot citiem cilvēkiem, bet gan domāt pašam par sevi un klausīt savai intuīcijai ir akciju tirgus un burbuļi/krīzes. Pamatā kad notiek spekulatīvs burbulis tad cilvēki, mantkārības vadīti, sāk kādu preci vai pakalpojumu novērtēt daudz augstāk, nekā tas patiesībā maksā un tāpēc arī rodas šis burbulis. Ja katrs no mums domātu loģiski un nesekotu tam, ko dara citi, tad šādi burbuļi akciju tirgos nerastos, bet tā kā mēs esam sociāli radījumi tad redzot, ka Janka akciju tirgū nopelna lielus procentus arī visi viņa kaimiņi vēlas viņam pievienoties un sāk investēt akciju tirgū pat nemaz nenojaušot, ka viņi tādā veidā rada burbuli. Bet profesionāļi, kas tiešām domā tikai paši par sevi parasti jau laicīgi pamana burbuli, kad tas veidojas un tāpēc to prot izmantot sagrābjot naudu no šiem lētticīgajiem tirgus darboņiem un tad, kad tiek sasniegts burbuļa augšējais līmenis tad šie speciālisti visas savas akcijas pārdod lai iegūtu skaidru naudu un pēc burbuļa uzsprāgšanas lielākā daļa akciju, kuru vērtība strauji krīt paliek tieši to cilvēku rokās, kas tad sekoja pūlim savas mantkārības vadīti. Mantkārība nav nekas slikts un tā vada mūsu tirgus ekonomiku, bet tad, kad ir redzams, ka daudzi cilvēki sāk iesaistīties akciju tirgū tad ir jāsāk domāt par to vai neveidojas burbulis, kā arī kā no šiem cilvēkiem un viņu nezināšanas nopelnīt.

Pūļa psiholoģija parasti ir vienveidīga un visi cilvēki mēģina darīt vienu un to pašu, jo redz, ka to dara arī viņu kaimiņi, bet tie, ka tiešām grib kaut ko sasniegt un negrib būt līdzīgi citiem tad arī parasti tā teikt peld pret straumi jau labu laiku pirms visa pārējā cilvēku masa arī saprot, ka patiesībā viņiem ir jādodas otrā virzienā. Pūlim un citiem cilvēkiem nesekot noteikti nav viegli, jo darot kaut ko savādāk tevi noteikti izsmies, noniecinās un nesapratīs, bet tikai tad, kad tu būsi kaut ko sasniedzis cilvēki sāks domāt ka varbūt tomēr viņi ir kļūdījušies un jau laicīgi vajadzēja sekot tev nevis darīt to, ko viņi darīja pirms tam.