Latviešiem populārs teiciens par veselību un par sportu un tā ietekmi uz ķermeni un prātu ir “veselā ķermenī mīt vesels gars”, kas nosaka ka domājot par savu ķermeni un uzturot to formā, kā arī pie labas veselības arī tavs prāts būs vesels un tu varēsi daudz labāk atrisināt dažādas problēmas un iegūt jaunas zināšanas. Protams, tad kad šis teiciens tika izveidots tad cilvēkiem vēl nebija saprašana par ūsu smadzenēm un prātu un to, kā visa domāšana, visas emocijas un sajūtas nāk tieši no mūsu smadzenēm tāpēc cilvēki izdomāja šo “garu” kas apzīmē visu mentālo un ne-materiālo. Bet tad, kad šīs zināšanas tika iegūtas vairs jau nebija vērts mainīt teicienu, kas jau ir iegājis mūsu kultūrā un cilvēki ar šo teicienu tad arī saprot ka ja tiks uzturēts savs ķermenis pie labas veselības, tad arī prāts būs ass un tāpēc būs iesējams mierīgi dzīvot un neuztraukties par dažādām lietām.

Pamatā šis teiciens nosaka to, ka tad, kad cilvēkam ar savu ķermeni nav nekādu veselības problēmu, kā sāpes, niezes, vai citas slimības tad arī viņa garīgās veselības stāvoklis ir labs un viņam nav nemitīgi jāuztraucas par savu ķermeni un var izbaudīt dzīvi un nodoties gan dažādiem darbiem gan izklaidēm. Bet tad, kad mums ir problēmas ar veselību, tad ir grūti koncentrēties un pat tad, ja sanāk koncentrēties, tad ik pa brīdim smadzenēs atkal pirmo vietu ieņem šīs problēmas un izraisa apjukumu un samulsumu. Tāpēc arī mums visiem vajadzētu saprast, ka veselībai būtu jābūt ikviena cilvēka vienai no pirmajām prioritātēm un tikai pēc tam kad ir atrisinātas veselības problēmas tad var sākt domāt par citu pasaulīgu lietu risināšanu!

Protams, vesels ķermenis nenozīmē tikai brīvs no slimībām, bet arī atlētisks un bez pārāk daudz liekā svara, jo arī liekais svars var radīt dažādas garīgās problēmas, gan sevis pašnovērtējuma kritumu gan arī kaunu no apkārtējiem, kā arī dēļ tā, ka tev būs mazāk spēka un lielāka svīšana tad radīsies diskomforts. Liekais svars ir viena no mūsdienu lielākajām problēmām un tieši tāpēc, ka mums ēdiens ir pieejams praktiski neizsmeļams daudzumos un par šo ēdienu nav tik daudz jāstrādā kā tas bija agrāk, tad arī mēs vēl neesam iemācījušies ēst tikai tik daudz cik ir vajadzīgs nevis visu laiku pārēsties un skatīties, kā mūsu liekais svars nemitīgi pieaug. Protams, mazliet tauku slānis var būt labs, jo tas var dot tev papildus enerģiju tad, kad tev sanāk izlaist kādu ēdienreizi, bet šeit pietiek jau ar dažiem procentiem tauku no ķermeņa masas un viss, kas jau ir vairāk par šiem dažiem procentiem pamatā ir lieks un mūsdienu pārpilnības laikmetā nav vajadzīgs.

Tāpēc sāksim mēs visi domāt par savu ķermeni un fizisko veselības stāvokli lai varētu gūt arī labu garīgās veselības stāvokli un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi!